Časté otázky

Mám záujem o kremáciu zvieratka. Čo mám urobiť?

Stačí zavolať na naše čísla alebo nás kontaktovať emailom, sms, msng. Dohodneme s Vami, kedy preberieme Vaše zvieratko. Na osobnom stretnutí u nás si dohodneme čas a spôsob kremácie, vyberiete si urničku príp. ďalšie služby.

Naozaj dostanem popol iba z môjho zvieratka?

Áno. Veľmi dbáme na dôveru našich klientov. V okamihu prevzatia vášho zvieratka, ho označíme kremačným príveskom s unikátnym kódom. Tento kód bude vaše zvieratko sprevádzať po celú dobu uloženia v chladiacom boxe i počas kremácie. Tento nezameniteľný kremačný prívesok slúži ako identifikátor a je po kremácií spolu s popolom vsypaný do vybranej urničky.

Kedy dostanem urnu s popolom?

Po vybratí popola z kremačnej pece, musí dôjsť k jeho schladeniu a úprave. Následne sa vsype do vami vybranej urničky spolu s kremačným príveskom. Celý tento proces je dokončený do 2 hodín po kremácií. Termín prevzatia urničky si dohodnete pri odovzdaní zvieratka.

Ako prebieha príjem zvieratka v krematóriu?

Obrad pripravíme podľa vášho priania. Zvieratko je upravené a vložené do vybranej rakvičky. Prípadne rozlúčka prebehne pri jeho fotografii. Naaranžujeme sviečky, vyberiete si hudbu a na rozlúčku môžete priniesť jeho obľúbenú hračku. K osobnému rozlúčeniu so svojim zvieratkom budete mať dostatok času v samostatnej miestnosti krematória. Samozrejmosť je rozlúčková reč.

Aké doklady musím doložiť?

Majiteľ zvieratka musí doložiť jeho preukaz a svoj občiansky preukaz. Po kremácií psíka dostanete doklad o tomto úkone, aby ste ho mohli odhlásiť z platenia daní.

Aké zvieratko môžem dať spopolniť?

Kremácia sa vykonáva pre všetky zvieratká zo záujmového chovu, teda okrem psov a mačiek sú to aj králiky, hlodavce, korytnačky, papagáje a iné. Maximálna váha je 90 kg.

Ako prebieha rozlúčka v obradnej sieni?

Obrad pripravíme podľa vášho priania. Naaranžujeme sviečky, vyberiete si hudbu a na rozlúčku môžete priniesť jeho obľúbenú hračku. K osobnému rozlúčeniu so svojim zvieratkom budete mať dostatok času v samostatnej miestnosti krematória.

Aký je rozdiel medzi krematóriom a kafilériou?

Krematórium zvierat nie je kafiléria. Medzi jednotlivými prevádzkami je obrovský technologický a najmä etický rozdiel.

Krematórium slúži k etickému a pietnemu rozlúčeniu s milovaným domácim zvieratkom, ktoré bolo členom vašej rodiny a verným priateľom a spoločníkom. Kremácia prebieha spálením v modernej dvojkomorovej kremačnej peci za veľmi vysokej teploty. Výsledný popol vám odovzdáme ako spomienku.

Kafiléria je spracovateľský podnik, ktorý je nevyhnutný pre neškodné spracovanie vedľajších živočíšnych produktov, ako sú napr. potraviny živočíšneho pôvodu po záruke, uhynuté hospodárske zvieratá a predovšetkým nevyužité časti zvierat z bitúnkov, ako sú kosti, vnútornosti, perie atď. V kafilérii sa nespaľuje, ale recykluje tlakovou sterilizáciou (varom). Výslednými produktami sú mäsokostná múčka a tuk, ktoré sa využívajú v priemysle alebo krmivárstve.

Nebojte sa nás na čokoľvek spýtať, vždy sa budeme snažiť hľadať cestu, ako vyhovieť vaším prianiam.